Aktuality

Informace o reorganizačním plánu

Vážení zákazníci,  

rádi bychom Vás informovali, že dne 8. listopadu 2021 byl schválen Reorganizační plán, ve kterém jsme navrhli 100% akceptaci zakoupených Dárkových poukazů a zároveň plnou, 100% úhradu za zboží, které bylo vráceno z e-shopu KARA na základě odstoupení od smlouvy ve 14denní lhůtě, a to v souladu s ustanovením § 1829, odst. 1 občanského zákoníku.

Nyní běží patnáctidenní odvolací lhůta. Jakmile Reorganizační plán nabude právní moci, budeme Vás podrobně informovat.

Omlouvám se za těžkosti, které Vám tato situace přináší a zároveň děkuji za trpělivost při jejím řešení.

Ing. Zdeněk Rinth

člen představenstva KARA Trutnov, a.s.

Informace o dárkových poukazech

Vážení zákazníci, držitelé zakoupených Dárkových poukazů KARA Trutnov.

V minulosti jste si zakoupili na našich prodejnách KARA Dárkové poukazy, které v současné době nemůžeme a ani nesmíme akceptovat z důvodů insolvence KARA Trutnov, a.s., neboť bychom se dopustili porušení zákona (upřednostnění věřitele).

Tento stav, který zapříčinilo předchozí vedení KARA Trutnov, nás velmi mrzí a snažíme se najít řešení této právně složité situace.

Připravili jsme Reorganizační plán, který bude u insolvenčního soudu v Hradci Králové předložen věřitelům ke schválení dne 25. října 2021.

V tomto Reorganizačním plánu navrhujeme plnou 100% akceptaci zakoupených Dárkových poukazů.

Po schválení Reorganizačního plánu a nabytí právní moci budeme, po jednoduchém prověření, akceptovat zakoupené Dárkové poukazy ve všech našich prodejnách KARA.

O průběhu celého řízení Vás budeme informovat zde na stránkách www.kara.cz, prodejnách a sociálních sítích.

Omlouvám se za těžkosti, které Vám tato situace přináší a zároveň děkuji za trpělivost při jejím řešení.

Ing. Zdeněk Rinth
člen představenstva KARA Trutnov, a.s.

Informace k vrácení zboží

Vážení zákazníci,

rád bych Vás informoval, že v rámci Reorganizačního plánu navrhujeme také plnou, 100% úhradu za zboží, které bylo vráceno z e-shopu KARA na základě odstoupení od smlouvy ve 14denní lhůtě, a to v souladu s ustanovením § 1829, odst. 1 občanského zákoníku, a to po schválení Reorganizačního plánu a nabytí právní moci.

O průběhu celého řízení Vás budeme informovat zde na stránkách www.kara.cz, prodejnách a sociálních sítích.

Omlouvám se za těžkosti, které Vám tato situace přináší a zároveň děkuji za trpělivost při řešení této situace.

Ing. Zdeněk Rinth
člen představenstva KARA Trutnov, a.s.

Informace k čistírně

Vážení zákazníci,
od června tohoto roku usilovně pracujeme na znovuzprovoznění naší profesionální čistírny oděvů KARA. Koupili jsme novou technologii, přizvali dřívější zaměstnance a již jsme dostali poslední schvalovací dokumenty nutné k provozu.

Nyní probíhá zkušební provoz. Čistírnu spustíme v ostrém provozu 4. října 2021 a zároveň zahájíme přijímání zakázek na našich prodejnách.

Čistírna oděvů KARA bude fungovat jako dříve, tj.:

  • pouze pro oděvy značky KARA Trutnov,
  • zakázky na čištění budou přijímat všechny naše prodejny kromě prodejen v Obchodním domě Kotva a Obchodním centru Nový Smíchov
  • na čištění oděvů značky KARA poskytujeme záruku nepoškození oděvů s výjimkou oděvů mimořádně znečištěných, či neúspěšně čištěných v jiných čistírnách apod.
  • vyhrazujeme si právo nepřijímat do čistírny oděvy velmi znečištěné, potřísněné biologickým materiálem (např. krví) nebo hygienicky jinak závadné,
  • v rámci služeb čistírny a ceny rovněž provedeme drobné opravy nepřesahující cca 30 minut práce (např. výsprava napáraných kapes, přišití knoflíků apod.)

Ing. Zdeněk Rinth
člen představenstva KARA Trutnov, a.s.