Péče o výrobky

Kůže jako investice na desetiletí

Nadčasovost, udržitelnost, dlouhá životnost i charakteristická vůně, to je jen pár vlastností, které z pravé kůže dělají nenahraditelný a léty prověřený přírodní materiál, který umí stárnout do krásy. S věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získává jedinečnou patinu a unikátní barvu. Při správné péči může výrobek vypadat dokonce ještě lépe, než když byl nový. Každý kožený produkt v sobě nese příběh toho, kdo ho používá, a proto se postupně stává nenapodobitelným originálem. Aby se kůže stala hodnotnou investici na desetiletí, je třeba vědět, jak o jednotlivé typy kůže pečovat. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý přehled.

Jak pečovat o hladkou kůži

Hladká kůže je přírodní a ekologický materiál, který vám při správné péči vydrží mnoho let. S časem na hodnotě neztrácí, naopak získává ceněnou patinu. Poradíme vám, jak se o kožený výrobek starat, aby byl stále krásný a dělal vám radost co nejdéle.

Impregnace jako základ

Před prvním nošením doporučujeme použít impregnaci, která hladkou kůži ochrání před vlhkem i nečistotami. Funguje hned dvojím způsobem. Zaprvé ucpe póry, aby voda nemohla vnikat dovnitř. A zadruhé obalí jednotlivá vlákna, aby se při namočení a následném vysychání neslepila a nezačala tvrdnout. Pro větší účinek můžete aplikaci pravidelně opakovat.

Když zaprší

Jemný déšť koženému výrobku nijak nevadí, ale dejte pozor na úplné promoknutí. Mokrou kůži poté vytvarujte do původní podoby a sušte jen při pokojové teplotě. Nikdy nepoužívejte přímé umělé teplo, jako je topení nebo fén, které by ji mohly poškodit a zdeformovat. Stejně tak se nemusíte bát ani běžného slunečního záření. Kůži ale chraňte před přímým dlouhodobým světlem a vysokými teplotami. Mohla by vyblednout a mohly by se na ní vytvořit fleky.

Boj se skvrnami

K čištění používejte pouze speciální prostředky na hladkou kůži. Nám se osvědčily produkty německé značky Collonil, které vám s péčí pomůžou, a výrobek bude stále vypadat jako nový. Vyhněte se ale chemickým přípravkům a praní v pračce.

Neprat v pračce

Nesušit v sušičce

Nečistit chemicky

Čestné místo v šatníku

Když sezóna skončí a vy chcete výrobek uskladnit, stačí ho vyrovnat na ramínko a uložit do skříně bez ochranného obalu. Kabelku je nejlepší vycpat novinami, aby stále držela svůj tvar. Složením by se totiž kůže mohla zohýbat a popraskat.

Jak na semišovou kůži

Aby vám i váš nový semišový kousek vydržel krásný co nejdéle, nezapomeňte o něj správně pečovat. Stejně jako u hladké kůže použijte impregnaci, která ochrání hebký materiál v nepříznivém počasí. Při mírném znečištění si vystačíte s kartáčem s měkkými štětinami nebo houbičkou s hrubší strukturou a prostředky speciálně určenými na semiš. V žádném případě výrobky neperte v pračce nebo nesušte na topení. Pro větší skvrny a posezónní čištění doporučujeme využít služeb profesionální čistírny, která se o semiš šetrně postará.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KOŽENÉ RUKAVICE

Podívejte se s námi pod pokličku kožených rukavic KARA. Jak vybrat správnou velikost? Jak poznáte, že vám dobře sedí? Jak se v nich budete cítit? A v neposlední řadě – jak se o ně správně starat?

V naší nabídce naleznete kvalitní vycházkové rukavice, dámské i pánské, vyrobené především z velmi kvalitní jehnětiny. Podšívka je buď pletená ze 100% vlny, z kašmírové vlny, z králičí kožešiny nebo ze 100% přírodního nebo umělého hedvábí.

1. Základem je správné měření

Aby vám kožené rukavice dobře padly, je důležité zjistit správnou velikost. Jak na to? Mírně ohněte prsty vaší dominantní ruky a krejčovským metrem (postačí i obyčejný provázek) změřte obvod dlaně přes vyklenuté klouby (bez palce). Délku v centimetrech poté převeďte na francouzské couly (27,07 mm). Tak rychle a snadno najdete svoji ideální velikost.

2. Těsnost známka kvality

Zdají se vám rukavice při prvním vyzkoušení těsné? To je znamení, že jste vybrali správně. Kůže je přírodní materiál, který se časem přizpůsobí tvaru ruky. Po pár nošení vám rukavice padnou jako ulité.

3. Zkouška pružnosti

Ještě než vybraný pár koupíte, zkuste kůži natáhnout do šířky. Správně ušité rukavice by měly být hezky pružné. Pokud se vytahují do délky a nevracejí se do původního tvaru, znamená to, že byly špatně vystřižené a nikdy se vaší ruce správně nepřizpůsobí.

4. Ruce jako v peřince

Chcete, aby kožené rukavice nebyly pouze elegantním doplňkem kabátu, ale uměly i pořádně zahřát? Vybírejte ty vypodšívkované. Jsou velmi příjemné na nošení a vaše ruce se budou cítit jako v peřince. Doporučujeme volit kašmír nebo vlnu, protože patří mezi nejteplejší materiály. Naopak syntetika tolik tepla nepřinese.

Prodloužené kožené rukavice...

Cena 1 999 Kč

5. Jak o rukavice pečovat

Před každou sezónou doporučujeme kožené rukavice ošetřit impregnačním přípravkem, který pomůže zvýšit jejich funkčnost. Nám se osvědčily prostředky značky Collonil. Pokud vám přece jenom navlhnou, nechte je pozvolna vysušit při pokojové teplotě. Rozhodně rukavice nesušte na topení, umělé teplo by mohlo kůži poničit a znehodnotit její tvar. V průběhu nošení se může stát, že vlivem pocení nebo promoknutí začnou rukavice částečně pouštět barvu. Rozhodně to není chyba, ale známka toho, že se jsou vyrobeny z kvalitního přírodního materiálu.

6. Nadčasová elegance

Kožené rukavice s věkem svou hodnotu neztrácí, naopak získávají jedinečnou patinu a unikátní barvu. Pokud se o ně budete dobře starat, vydrží vám mnoho let. Zde si prohlédněte naši nabídku rukavic.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT DÉLKU PÁSKU

V naší nabídce najdete pásky z kvalitní italské usně, hověziny. Opasky mají zabarvené hrany a upravený rub pásku, takže nedochází k zabarvení oděvu.

1. Správné měření

Změřte si obvod pasu nebo boků v místě, kde běžně nosíte kalhoty, sukni apod. Námi udávané velikosti pásků jsou shodné s Vámi naměřeným obvodem. Udávaná velikost je měřena od začátku spony po prostřední dírku v pásku, tzn. že skutečná celková délka pásku je vždy o cca 15 cm delší.

Pánský opasek pravá kůže...

Cena 699 Kč

2. Možnost zkrácení (kromě dámských úzkých pásků)

Spona je k pásku připevněna tak, aby bylo možné pásek svépomocí upravit a zkrátit. Spona je k řemenu upevněna systémem šroubového upínání nebo speciálního klipu přímo na sponě. Pokud potřebujete zkrátit opasek, nejdříve odšroubujte šroubek, odřízněte nepotřebnou část řemenu, vyražte novou dírku pro šroubek, nakonec přišroubujte průvlek a sponu zpět k řemenu. U spony se speciálním klipem, nejdříve otevřete zaklapávací část spony, odřízněte nepotřebnou část řemenu, zasuňte řemen zpět do spony a zavřete zaklapávací část spony.

 

Pořídili jste si novou kabelku?

Nezáleží na tom, zda je z pravé kůže, imitace kůže nebo textilu, je vhodné ji před prvním použitím ošetřit vhodným impregnačním prostředkem. Opakovaná aplikace impregnačního prostředku v průběhu používání kabelky zvýší odolnost materiálu vůči pronikání nečistot a vlhkosti.

Co dělat když kabelka přece jen navlhne nebo si ji ušpiníte? Provlhlou kabelku nikdy nesušte na přímém zdroji tepla, nežehlete, nefénujte. Vždy ji nechte pozvolna vysušit při pokojové teplotě. Umělé teplo by mohlo kabelku trvale poničit a znehodnotit její tvar.

Při čištění se vyhněte  chemickým přípravkům a praní v pračce. Ideálně k čištění používejte speciální prostředky určené přímo na kabelky.

Nám se osvědčily impregnační a čistící prostředky značky Collonil speciálně vyvinuté na péči o kabelky, které Vám pomůžou udržovat Vaši kabelku ve výborné kondici.

Jak správně pečovat o kufr

1. Údržba

Vnější materiál: v případě ušpinění ošetřujte vlhkým hadříkem. Po zmoknutí utřete hadříkem do sucha.

Vnitřní materiál: nepoužívejte žádné chemické přípravky. Potřísněné místo nejprve otřete vodou navlhčeným hadříkem. Pokud je skvrna odolnější, můžete použít mýdlo s neutrálním pH. Vyvarujte se houbiček a kartáčků s drsným povrchem. Nenanášejte prostředek přímo na postižené místo, ale na hadřík/houbičku. Po vyčištění nechte kufr vyschnout při pokojové teplotě. Nesušte nad topením nebo přímým ohněm.

2. Aby Vám sloužil co nejdéle

Výrobek nepřetěžujte a užívejte pouze k účelu, pro který byl vyroben. Výrobek slouží k přesunu nebo uskladnění věcí běžných při cestování. Hmotnost obsahu musí být úměrná vnitřnímu objemu a pevnosti všech materiálů. Pojízdný systém nelze užívat na nerovném povrchu. Při překonání překážky výškového rozdílu (např. z kufru auta na zem, z vlaku na nástupiště, schody apod.), je nutné výrobek přemístit v ruce uchopením za pevné držadlo. Výsuvná rukojeť není určena k přenášení výrobku.

Celá nabídka kufrů KARA.